Географічний вечір.Мандрівка в країну знань

Матеріал з Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Тема заходу

Автор (посилання на сторінку користувача)

Заверяка Валентина Михайлівна

Мета (навчальна, розвивальна, виховна)

Категорія учнів

Обладнання

Методичні рекомендації щодо організації та проведення (можливі посилання)

Зміст заходу (можливі посилання)

Використані ресурси

Фотогалерея

Географічний вечір “Мандрівка в країну знань”

МЕТА: Систематизувати і узагальнити знання учнів про природу материків південної півкулі спонукати до поглибленого їх вивчення; вдосконалювати вміння працювати з картографічним матеріалом і виховувати любов до Землі

Ведучий 1. Увага, увага. Починаємо мандрівку “В країну географічних знань”. Географія – одна з найстаріших наук на Землі. Географія, як наука, розвивалась під звуки вітру, її осявало полярне сяйво та відблиски вулканічних вивержень, її обпалювало тропічне сонце та засипали арктичні сніги. Ведучий 2. В географію йшли найбільш відважні та сміливі люди. Ті люди, які не боялися ризикувати, хто не знав більшого щастя. Чим щастя відкриттів. Ці люди йшли на подвиг і ні одній науці відкриття не обходились так дорого як географії: майже за кожну піщинку знань заплачено людським життям. Можна сміливо стверджувати, що якщо положити долоню на географічну карту, то під нею, напевне, виявляться могили безіменних героїв. Ведучий 1. І так, починаємо мандрівку, в якій приймають участь дві команди сьомих класів. Капітанам – познайомити нас з командами і сповістити про готовність відправитися в мандрівку.

(Команди готові до мандрівки) І команда – “Червоні вітрила” ІІ команда – “Юний географ”

Ведучий 2. Роботу будуть оцінювати журі в складі (перелічує прізвища). Ведучий 1. Мандрівку “В країну географічних знань” почнемо з капітанів. Чи готові вони вести свої команди по материкам і океанам до кінцевої мети Ведучий 2. Капітани отримують такі завдання: капітану команди “Червоні вітрила” прокласти по карті маршрут від Києва до Антарктиди, а капітану команди “Юний географ” – від Києва до Індії (Австралії). (Капітани повинні назвати моря, річки, затоки, протоки через які вони проведуть свої команди (по контурній карті). Ведучий 1. Слово журі. Журі: оцінюють по 3-бальній системі, відповідно до побажань моряків “три фута під кілем ”- що означає - “щасливого плавання ”. Ведучий 2. Перед виходом у плавання перевіряємо сили команд. Вони дадуть відповіді на запитання: І команда: 1. В якому морі Білому чи Червоному вода солоніша? 2. Де холодніше на Північному чи Південному полюсах? Чому? 3. Який материк найменший щодо площі? ІІ команда: 1. Назвіть найбільшу пустелю світу. Де вона знаходиться? 2. Яка тварина проводить все життя на дереві? (лінивець). 3. Який материк найхолодніший?

(За кожну вірну відповідь – 5 балів.) Журі підводить підсумки за 2 конкурси. Ведучий 1. Оголошую слідуючий конкурс. До нас прибула загадкова гостя. Хто вона, ви дізнаєтесь, якщо уважно прослухаєте розповідь. Розповідь гості: Я розповім вам свою біографію. Моє ім’я таке ж, як і назва столиці Перу (Південна Америка) (Ліма). Батька мого звати так як і пе6ршовідкривача Америки (Христофор). А прізвище у мене таке, як назва островів між Північною і Південною Америкою (Антільська). Народилася я в той же день і місяць, коли Р. Амундсен дійшов до Південного полюсу , але через 60 років (14.12.1971 р). Зараз я повертаюся з мандрівки по країні, яка займає цілий материк (Австралія). Щоб дібратися до вас, мені прийшлось перепливти два океани (Індійський, Атлантичний), два моря (Середземне, Чорне). Ведучий 2. Поки журі підводить підсумки, команди продекламують вірші або заспівають пісню.

Журі – оцінюють Ведучий 1. Оголошую новий конкурс. З уроків географії ви дізналися багато цікавого. Даю можливість кожній команді розповісти про найцікавішу мандрівку, яку вони здійснили і закінчити розповідь запитаннями чому? Розповідь І команди: Всі зимові канікули ми провели в Антарктиді. Ми дуже хотіли привезти додому маленьких пінгвінят, які тільки з’явилися на світ. Але скільки ми не шукали гнізда, знайти не змогли. Чому? (Пінгвіни “виношують” яйце в найхолоднішу пору червень-липень). Розповідь ІІ команди: Ми мандрували по Африці в наші зимові канікули. На березі озера Чад побудували будинок, купалися в ньому, любуючись прекрасним пейзажем. Нам так сподобалося, що ми вирішили на літні канікули знову приїхати сюди. Але яке було наше здивування. Будинку не було, а була кругом вода. Чому? (Літом озера збільшуються за рахунок дощів у басейни р. Шарі) Ведучий 2. (сл..конкурс) Отримані сигнали біди… Терпимо катастрофу. На морі сильний шторм. Нас несе на рифи. Пришліть негайно допомогу. Наші координати 30° Південної широти, 160°Східної довготи.

По одному учню від команд: знаходять місце катастрофи. З якого порту найкраще надати допомогу?

Ведучий 1. Під час однієї мандрівки ми знайшли щоденник. Під впливом води він дуже пошкодився. Але все таки вдалося його скласти. Але важко його прочитати. Так як деякі слова позначені топографічними знаками.

Від кожної команди по 2 учні. Отримують конверти з записами і розшифровують: Ми мандрували в густому (лісу). Води немає. Йдучи через нього, натрапили на (струмок). В групі є хворі. Потрібно знайти ___, щоб полегшити їх страждання. Обійшовши (струмок), натрапили на глибокий (яр), поряд якого ___. Через декілька годин нам вдалося знайти ___. Всі були раді. Ведучий 2. До нас прибув видатний турист та мисливець, бувалий мандрівник та знаменитий вовк Алексій Перепуткін. Тільки ось прізвище в нього дивне. Мабуть він щось завжди путає і не вірно розповідає. Тому слухайте його з ручкою і папером. Знайдіть у його розповіді помилки. І так, уважно слухаємо. Перепуткін: Друзі мої! Я дуже радий, що потрапив до людей – знавців географії. Мандрувати – це моє улюблене діло. Я об’їздив всю земну кулю. Із Європи через Индийський океан я попав у Південну Америку, а звідтіля через Тихий океан у Африку в савани. Стояло жарке, сухе літо. Повсюди росли баобаби та карликові берези. Я вирішив поохотитись на кенгуру. Але де взяти зброю? Ось питання. Тут я згадав, що у саванах живуть пігмеї і у них є бумеранги. Так я і зробив. Засів, прицілився. Чекаю… Раптом з-за дерева висунулась шия, потім зуби, уші. Я злякався, закрив очі. Але нічого страшного, відкривши очі, я побачив коня Пржевальського. Кінь втік. Я не дуже засмутився. Ну втік кінь, пополюю на слона, бегемота або на іншу якусь мурашку. Я сів відпочити. Раптом з трави вискочили полосаті вовки і я з переляку видерся на евкаліпт. Тремтячими руками я почав зривати з дерева фініки і кидати у вовків. Тут уже я не промахнувся. Під евкаліптом залишились мертві вовки. З гордістю я зіскочив з дерева і упав на щось м’яке і смугасте. Спочатку подума – тигр! Але ні, це була маленька зебра, на якій я прибув до вас.

(Команди здають на листочках записані помилки в розповіді)

Ведучий 1. Географи багато мандрують. В дорозі вони повинні все робити швидко і гарно, а особливо – приготувати обід. Виділити по 1 учаснику від команди.

Конкурс “Хто швидше ” (Надягнути хустинку, фартух і швидко очистити 3 картоплі, 1 моркву, 1 цибулину, покласти в каструлю, зняти фартух, хустинку)

Якщо є кінофільм, то можна показати цікаві кадри про тварин і т.д.

Підведення підсумків конкурсу.

--Заверяка Валентина Михайлівна (обговорення) 11:10, 30 жовтня 2014 (EET)