Озерна Зінаїда Семенівна

Матеріал з Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Прізвище, ім’я, по батькові (посилання на сторінку користувача)

Озерна Зінаїда Семенівна

Тема

Актуальність

Теоретична база (теоретичні ідеї та положення)

--Озерна Зінаїда Семенівна (обговорення) 13:58, 21 листопада 2014 (EET)Українська література, сповідуючи загальнолюдські і національні цінності, протягом багатьох століть була джерелом національного самоусвідомлення і чи не єдиним виразником історичного буття українського народу, оскільки розкривала риси характеру українців, відображала їхні звичаї і традиції. Сьогодні, коли перед суспільством постало завдання виховати національно свідому людину, патріота рідного краю, здатного за будь-яких умов відстояти інтереси нації, держави в цілому. Озерна З.С. усвідомлює, що одним із найдієвіших засобів формування такого громадянина є широке використання можливостей літератури, зокрема і літератури рідного краю. Учитель досконало володіє ефективними формами і методами організації навчально-виховного процесу, має високий рівень професіоналізму, достигла значних результатів у розв'язанні завдань, що ставить перед учителем державна програма: формує національно-свідомі, духовно багаті мовні особистості школярів. Її учні володіють вміннями і навиками вільно, комунікативно виправдано користуватися засобами рідної мови - її стилями, типами, жанрами. Зінаїда Семенівна постійно знаходить способи і засоби розв'язання нелегкого завдання - формування рис українського національного характеру особистості школяра. Допомагає у роботі і відповідно сформована система анкет, письмових робіт. Анкета №1 1 .Хто ти за національністю? 2.Чому на твою думку, повинна проявлятися належність до певної нації(потрібне підкреслити): а)в записі у паспорті; б)у рисах обличчя; в)у знанні мови,історії,культури; г)у спільності релігії. З.Чи відчуваєш ти себе членом своєї національної спільноти?У чому це проявляється? 4.у чому, на твою думку,проявляється національна свідомість? Анкета№2 1. Що таке національний ідеал? 2.Чи є в тебе ідеал? З. Якщо є, то це ідеал (потрібне підкреслити): а) батька/матері; б) хтось із рідних; в) товариш(подруга); г) учитель; д) літературний герой. 4.Чи прагнеш ти бути таким, як твій ідеал? 5. Чи є у тебе девіз твого життя? Якщо є, назви його.

Раз за разом на уроках створюються навчальні ситуації, які спонукають старшокласників, щоб з'ясувати для себе: 1.Хто я? 2.Чи можу вважати себе українцем? З.Що потрібно зробити, щоб стати ним? Уроки Озерної З.С. методично продумані, унаочнені з використанням сучасних нестандартних інтерактивних форм і методів роботи. Основну увагу вчитель звертає на добір відповідних текстів, що знайомлять із історією,звичаями і традиціями,духовною культурою народу. Створила найкращий у місті кабінет української мови та літератури, який став центром мовно-літературної освіти. Разом із учнями свого класу протягом декількох років зібрала картинну галерею полотен художників-аматорів, в тому числі і Лебединщини. Плани-конспекти уроків надруковані в інформаційно-практичному бюлетні «Все для вчителя», у виданні «Українська мова та література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах». Усього в арсеналі вчителя дев’ять друкованих методичних розробок. Щедро ділиться професійними надбаннями: проводить відкриті уроки, теоретичні семінари, виступає із лекціями. Наставник молоді. Керівник опорної школи. Дає учням міцні і глибокі знання. Кожного року її учні - призери міських олімпіад, учасники і призери ІІІ та ІV етапів олімпіади (2011, 2012, 2013, 2014 рр.) і переможці літературних конкурсів (2009, 2-10, 2011, 2012, 2013рр.).

Новизна, провідна ідея

--Озерна Зінаїда Семенівна (обговорення) 16:34, 27 серпня 2014 (EEST)==Система педагогічних ідей, технології діяльності вчителя, модель== Озерна З.С. Проблемне питання:

Формування компетентної творчої особистості учня та інноваційної грамотності педагога як умова розвитку його професіоналізму шляхом вивчення літературного краєзнавства на уроках української мови та літератури.

Ефективність навчання в сучасній школі залежить від уміння вчителя обрати метод чи прийом навчання в конкретних умовах для кожного уроку, застосувати оптимальні педагогічні технології, які б проектували кінцеві якості особистості учня. Працюючи над реалізацією проблемного питання, впорядкувала роздатковий матеріал, тестові завдання, мовний аналіз тексту, диктанти, перекази на краєзнавчій основі. Пропонований посібник склала відповідно до програми для загальноосвітніх навчальних закладів. Його завдання - полегшити роботу вчителів при доборі вправ та текстів диктантів на краєзнавчому матеріалі. Це допоможе словесникові урізноманітнити форми роботи на уроках української мови в 5-9 класах загальноосвітньої школи. Пропонуються нетрадиційні завдання з усіх розділів мовознавчої науки, що передбачені шкільною програмою. Основу посібника складають різні види диктантів для учнів 5-6 класів. Крім традиційних – словникових, розподільних, вибіркових – подані й нові ефективні різновиди. Це суто авторські та видозмінені, скомпоновані на зразок тих, що зустрічаються у методичній літературі. Учням 8 класу доцільно запропонувати роздатковий матеріал з теми ”Просте речення”, тестові завдання. Для повторення вивченого у 9 класі рекомендується мовний аналіз тексту. Тексти диктантів та переказів дібрані з художніх, науково-популярних творів і періодичної преси. Вони яскраво представляють українську літературу, науку, мистецтво, історію рідного краю. Усі тексти достатньо насичені орфограмами та пунктограмами. З метою полегшення роботи вчителям до окремих завдань подано методичний коментар та ключі-відповіді.

Результативність

Результати участі учнів у конкурсах та олімпіадах 1). Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика 2007 – 2008р. Бережна Н. 5 клас, ІІ етап – І місце; ІІІ етап – ІІІ місце. 2008 – 2009р. Бережна Н. 6 клас, ІІ етап – І місце; ІІІ етап – ІІІ місце. 2009 – 2010р. Бережна Н. 7 клас, ІІ етап – І місце; ІІІ етап – ІІІ місце. 2012 -2013 р. Пірог В. 7 клас, І етап – І місце; ІІ етап – І місце. Бережна Н. 9 клас, І етап – І місце; ІІ етап – І місце; ІІІ етап – І місце; ІV етап – І місце. 2) Конкурс творчих робіт серед учнівської та студентської молоді імені Т.Шевченка. 2010 -2011р. Бережна Н. 8 клас, І етап – І місце ІІ етап – І місце; ІІІ етап – ІІІ місце; IV етап – ІІ місце . 2011 -2012 р. Бережна Н. 9 клас, І етап – І місце; ІІ етап – І місце; ІІІ етап – ІІІ місце; IV етап – І місце. 2012 -2013 р. Пірог В. 7 клас, І етап – І місце; ІІ етап – І місце. Бережна Н. 10 клас.І етап – І місце; ІІ етап – І місце; ІІІ етап – ІV місце. 2013- 2014р. Сусіденко Ж. 11 клас, І етап – І місце; ІІ етап – І місце; ІІІ етап – ІV місце 3) Олімпіада з української мови та літератури 2009 - 2010 р. Бережна Н. 7 клас, ІІ етап – І місце.

2010 - 2011р. 

Бережна Н. 8 клас, ІІ етап – І місце. ІІІ етап – IV місце. 2011 -2012 р. Бережна Н. 9 клас, ІІ етап – І місце; ІІІ етап – ІІ місце; ІV етап – ІІІ місце. 2012 -2013 р. Пірог В. 7 клас, І етап – І місце; ІІ етап – І місце. Бережна Н. 10 клас, І етап – І місце; ІІ етап – І місце; ІІІ етап – І місце;ї IV етап – ІІ місце . 2013-2014 р., Пірог В. 8 клас, І етап – І місце; ІІ етап – І місце; ІІІ етап – VІІ місце; Бережна Н. 11 клас,І етап – І місце; ІІ етап – ІІ місце; ІІІ етап – ІІ місце; IV етап – ІІІ місце .

Використані ресурси

Додатки (із посиланнями на конспекти уроків, позакласні заходи, дидактичні матеріали, презентації, досягнення)